Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie... I.Kant
Online Slots
UK Casinos


Google.pl

Swiat Polska


Zadaj pytanieSONDA
Okres wiosenno-letni sprawia ze...

Zaczynam dbac o siebie.Duzo cwicze, ide do kosmetyczki i fryzjera
Dbam szczegolnie o włosy i skore głowy.
Zawsze dbam o siebie bez wzgledu na pore roku.
Nie zwracam na takie rzeczy przesadnej uwagi.
wtorek, 12 grudnia 2006
PIELĘGNACJA PAZNOKCI-CZĘŚĆ II

Przygotowanie dłoni:
Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w samodzielnym wykonaniu profesjonalnego French Manicure. Zacząć należy od odpowiedniego przygotowania dłoni. Nakładamy peeling, wmasowujemy delikatnie w skórę dłoni, po czym spłukujemy i dokładnie wycieramy ręcznikiem.
Przygotowanie paznokci
Następny krok to opiłowanie i wyrównanie paznokci. Ważne jest, aby piłować zawsze w jednym kierunku, od zewnętrznego rogu paznokcia do środka, w przeciwnym razie możemy niechcący uszkodzić paznokieć, w najlepszym razie będzie się zadzierał.

Aby nasze ręce były aksamitne w dotyku, moczymy je w olejku lub oliwce, owijamy ręcznikiem i czekamy 15 minut. Potem odwijamy ręcznik i delikatnie odsuwamy skórki specjalnym patyczkiem z gumową nasadką. Dokładnie myjemy ręce ciepłą wodą, wycieramy ręcznikiem.


Malujemy paznokcie

Teraz pora na pomalowanie paznokci pierwszą warstwą lakieru bazowego(czyli tego, który nie jest całkiem kryjący), czekamy kilka minut, aż wyschnie.


Najtrudniejszą rzeczą jest równe pomalowanie końcówek paznokci białym lakierem. Połóż rękę na czymś płaskim (stół, biurko)i trzymaj łokieć ręki, którą malujesz, na tej samej powierzchni.
Namaluj wpoprzek paznokcia prostą linię, jeśli chcesz, aby miały kształt prostokątny, jeśli chcesz, aby były okrągłe, pomocne będą paseczki do naklejania na paznokcie, dołączone do niektórych zestawów do French Manicure. Jeszcze raz pomaluj całe paznokcie lakierem bazowym.

Dla uzyskania lepszego połysku i większej trwałości lakieru pomaluj na koniec paznokcie przezroczystym topem, odczekaj 15 minut aż wyschną i gotowe!

-----------------------

źródło:erodzina.com
czwartek, 16 listopada 2006
Pielęgnacja paznokci - część I

źródło:asp.edu.pl
Najczęstsze problemy z paznokciami, to zmiana koloru płytki, pojawienie się przebarwień, plamek i bruzd, nadmierne rozdwojenie i łamliwość. W przypadku zdrowych paznokci wyżej wymienione problemy się nie pojawiają, płytka ma jasnoróżowy kolor, jest lekko błyszcząca i twarda, a wzrost płytki wynosi ok. 1 mm tygodniowo. Niestety wiele kobiet nie może poszczycić się idealnie zdrowymi, długimi paznokciami.
Jakie są zatem przyczyny problemów z paznokciami?
Są to przede wszystkim:
- Niedostateczna pielęgnacja zewnętrzna (nieumiejętne/nieregularne używanie narzędzi i produktów pielęgnacyjnych - np. zbyt częste stosowanie ciemnych lakierów bez uprzedniego nałożenia podkładu, niewłaściwe usuwanie skórek),
- Niedobór składników odżywczych w organizmie (W wyniku przebytej choroby, stosowania niewłaściwej diety)
- Dehydratacja, czyli odwodnienie (W wyniku kontaktu dłoni z detergentami, produktami chemii gospodarczej),
Pielęgnacja zewnętrzna Istnieje kilka sposobów na to, aby wzmocnić paznokcie od zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że sama płytka paznokcia jest martwa, więc nie możemy mówić tutaj o odżywianiu. Odżywianą częścią paznokcia jest macierz, płytkę natomiast możemy nawilżać i wygładzać.
1. Zabiegi pielęgnacyjne
Możemy je wykonać samodzielnie, w domu lub u specjalisty. Najczęściej wykonywanymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych są zabiegi odżywczo-pielęgnacyjne z parafiną oraz odżywczo-nawilżające. Doskonałe efekty dają również regularnie wykonywane podobne zabiegi w domu 2. Stosowanie odżywek
Odżywki regenerują płytkę, a regularne ich stosowanie skutkuje wyraźnym wzmocnieniem paznokci. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo, różnego typu odżywek, które powinnyśmy wybierać w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. I tak, mamy odżywki do paznokci rozdwajających się, kruchych i łamliwych, wyrównujące powierzchnię, pobudzające wzrost, i wiele innych. Najczęstszymi składnikami odżywek są: witaminy A, E, C, F, B5, wapń, związki krzemu i silikonu, proteiny. Pamiętajmy, aby zawsze nakładać odżywkę na niepomalowane, czyste i suche paznokcie.
3. Codzienna pielęgnacja
Każdego dnia, podczas mycia rąk, warto stosować nawilżające mydełka (np. glicerynowe) oraz kremy do rąk i paznokci.
4. Ogólne rady dotyczące pielęgnacji paznokci:
- Wybieraj wyłącznie zmywacze bez acetonu,
- Do wszystkich prac domowych zakładaj rękawiczki,
- Zrezygnuj z metalowych pilniczków do paznokci, na rzecz mineralnych lub szklanych,
- Jeżeli regularnie malujesz paznokcie, zainwestujmy w dobrą bazę oraz utwardzacz.


--------------------
źródło: kosmetologia.net