Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie... I.Kant
Online Slots
UK Casinos


Google.pl

Swiat Polska


Zadaj pytanieSONDA
Okres wiosenno-letni sprawia ze...

Zaczynam dbac o siebie.Duzo cwicze, ide do kosmetyczki i fryzjera
Dbam szczegolnie o włosy i skore głowy.
Zawsze dbam o siebie bez wzgledu na pore roku.
Nie zwracam na takie rzeczy przesadnej uwagi.
wtorek, 05 czerwca 2007
Puder sypki - magik makijażu


Klasyczny puder sypki czy prasowany ma właściwości matujące. Jaka jest więc między nimi różnica? Sypki stosujemy do porannego makijażu, aby zmatowił skórę i wykończył makijaż cery. Prasowany z kolei powinien być dla ciebie kosmetykiem do poprawek makijażu w ciągu dnia.

Oczywiście nic się nie stanie, jeśli pudru prasowanego wyjątkowo użyjesz do porannego makijażu. Nie powinno to jednak być regułą, gdyż przy jego użyciu uzyskasz mniej naturalny, „cięższy” efekt. A przecież celem wszystkich perfekcjonistek jest piękna cera bez nadmiaru pudru na twarzy.

Podstawowym zadaniem pudru jest utrwalenie i zmatowienie podkładu. To właśnie dzięki niemu twarz jest gładka i jednolita... ale pod jednym warunkiem - kosmetyk musi mieć odpowiedni odcień. Szukaj pudru o takim samym kolorze jak twój podkład lub odrobinę jaśniejszego.
Jeśli jednak masz kłopot z doborem, zawsze możesz sięgnąć po puder transparentny. Nie koliduje on z kolorem podkładu, zachowując się jak przejrzysty, ale matujący kosmetyk.
Nakładaj go koniecznie grubym, miękkim pędzlem lub specjalnie do tego przeznaczonym puszkiem. Nabierz małą ilość kosmetyku i omiatającym ruchem nakładaj puder na twarz, od czoła ku dołowi. Po takiej aplikacji cera powinna wyglądać atrakcyjnie i być matowa co najmniej przez kilka godzin.

Jeśli po jego nałożeniu wydaje ci się, że twarz wygląda mało naturalnie, znaczy to, że nałożyłaś go zbyt wiele. Możesz pomóc sobie, spryskując twarz wodą termalna w sprayu, a następnie zbierając nadmiar wody chusteczką.

Jeśli masz cerę szczególnie suchą, nie używaj pudrów o silnym działaniu matującym. Twoja cera może czuć się w nich ściągnięta. Spróbuj raczej np. jedwabistego pudru Silk Touch Powder marki Pupa. Specjalna formuła wzbogacona o Aloe Vera o właściwościach zmiękczających nie wysusza skóry, utrzymuje ją delikatną i nawilżoną. Kosmetyk ma działanie wygładzające.

Z delikatnie przypudrowanej twarzy dużo łatwiej zdjąć nadmiar kosmetyków. Bez kłopotu zbierzesz pędzlem cienie, które osypały się na policzek podczas makijażu oka. Jeśli jednak pudru w tym miejscu zabraknie, pigment cieni przyklei się do skóry i będzie trudniejszy do usunięcia.

Aplikacja pudru jest konieczna przed nałożeniem różu w kamieniu. Jeśli pominiesz tę czynność w makijażu, róż rozprowadzi się niejednolicie.
Gładkie i suche partie skóry przyjmą odpowiednią ilość kosmetyku, na bardziej wilgotnych kosmetyk ściemnieje i uzyskasz efekt plam. Tylko gładka, wyrównana skóra gwarantuje ci makijażu jak z prasowej fotografii.


-------------------------

źródło: kobieta.wp.pl