Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie... I.Kant
Online Slots
UK Casinos


Google.pl

Swiat Polska


Zadaj pytanieSONDA
Okres wiosenno-letni sprawia ze...

Zaczynam dbac o siebie.Duzo cwicze, ide do kosmetyczki i fryzjera
Dbam szczegolnie o włosy i skore głowy.
Zawsze dbam o siebie bez wzgledu na pore roku.
Nie zwracam na takie rzeczy przesadnej uwagi.
piątek, 18 maja 2007
Kolczykowanie i tatuaż niebezpieczne dla zdrowia

Piercing jest niebezpieczny dla zdrowia. Coraz częściej lekarze ostrzegają, że tatuaż czy kolczykowanie ciała może być przyczyną zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Na ten typ zakażenia nie ma szczepionki, a wirus rozwija się podstępnie - przez kilka lat może nie dawać wyraźnych objawów ale może prowadzić do przewlekłego zapalenia wątroby, marskości lub raka wątroby. Kolczykowanie lub tatuaż zawsze związane jest z ryzykiem zakażenia, ponieważ nawet przez niewielkie ranki, do organizmu mogą przeniknąć bakterie, wirusy lub inne drobnoustroje. Profesor Jacek Juszczyk z Akademii Medycznej w Poznaniu mówi: "Unikajmy sytuacji w których mamy mieć kłutą skórę np. poprzez tatuaż czy zakładanie kolczyków w różnych miejscach".

Ryzyko zakażenia żółtaczką a nawet AIDS to nie jedyne zagrożenia, związane z coraz powszechniejszą modą na ozdabianie ciała trwałym tatuażem lub kolczykami. Brak higieny podczas przekłuwania skóry może wywołać przewlekłe infekcje, wrzody ropne, wypadanie zębów, uszkodzenia przewodu moczowego, zapalenie mięśnia sercowego. Problem w tym, że kolczykowanie nie ogranicza się tylko do uszu czy nosa. Przekłuwane są genitalia, pępek, język i brodawki. Prowadzone w Niemczech badania wykazały, że w grupie 14- do 28-latków niemal 40% preferuje noszenie ozdób w tych właśnie wrażliwych miejscach. W medycznej literaturze pojawia się coraz więcej tekstów, poświęconych przypadkom leczenia schorzeń, wywołanych przez lekkomyślne nakłuwanie skóry. Z kolei dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że w 2002 roku aż 95% lekarzy miało do czynienia z komplikacjami wywołanymi przez piercing. Specjaliści podkreślają, że bardzo wiele zależy od umiejętności osoby wykonującej tatuaż czy przekłuwanie, materiału, z jakiego zrobiona jest ozdoba i - naturalnie - warunków higienicznych w miejscu gdzie dokonywany jest zabieg. Ale i tak, od 10- do 30% osób skarży się na krwawienia lub infekcje, wywołane przez wnikające przez rany bakterie. Dlatego, przed podjęciem decyzji o "upiększeniu" ciała przez kolczyki lub tatuaż, należy się dokładnie zastanowić, czy warto podjąć ryzyko dla zdrowia. Jeśli ktoś koniecznie chce nosić kolczyk, musi mieć świadomość, że zwłaszcza bezpośrednio po zabiegu (zanim wygoi się rana) należy utrzymywać bezwzględną higienę. Ważne jest, by dokładnie przyjrzeć się osobie wykonującej zabieg i warunkom panującym w studiu tatuażu. Czy pomieszczenie jest czyste? Czy narzędzia są sterylizowane? Wirusowe zapalenie wątroby jest na razie nieuleczalne. Ceną za noszenie modnego kolczyka może więc być zdrowie a nawet życie.
--------------------

źródło:dr Nick
www.innastrona.pl
środa, 09 maja 2007
makeup
Choosing the right color for your eyes

We have all asked this question: "Which eye shadow is the best for my eye color?" The key to enhancing your eyes is to think contrast. I am sure many of you are familiar with the color wheel. In order to bring out a color, you must contrast it with an opposite, complimentary color. The MakeUp.com experts have compiled a cheat sheet for the best shades to make your eyes pop!

Blue Eyes
Warmer, earth-toned shades like browns, taupes, or even roses contrast the coolness of blue eyes, making them stand out.Brown Eyes
You brown-eyed girls are blessed to be able to pull off just about any color! Greens, golds, and shimmery shades will pick up the colored flecks found in brown eyesGreen / Hazel Eyes
Go for lavenders, mochas, and other warmer, earthy tones with golds, reds, and taupes. Purple shades contrast your color, making eyes look dramatic; warmer shades of mocha complement green, giving a natural effect.---------------

źródło:makeup.com
Czy kosmetyki się psują?


Warto pamiętać, że kosmetyki najdłużej zachowują swoje właściwości, jeśli trzymamy je w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu – niekoniecznie w lodówce (choć kremom to służy). Przechowywać je należy w temperaturze pokojowej, w miejscach, gdzie nie świeci na nie bezpośrednio słońce, czyli nie na szafkach koło okna. Również bliskość lamp szkodzi kosmetykom, dlatego zwracajmy uwagę także na to, jak są one przechowywane w sklepie. Nie powinny być eksponowane na podświetlanych jarzeniówkami lub halogenami półkach ani w nasłonecznionych witrynach.
Podstawowym kryterium oceny tego, czy kosmetyk nadaje się do użytku, jest data ważności. Dlatego warto zawsze ją sprawdzać już w sklepie, bo niektóre fantastyczne promocje to po prostu sposób handlowców na pozbycie się towarów, których termin ważności niebawem upłynie. Lepiej także wystrzegać się kupowania kosmetyków na bazarach, bo tam prawie zawsze przechowuje się je w niewłaściwy sposób. Preparaty, które mamy w domu, też warto co jakiś czas przejrzeć i sprawdzić, czy nie są przeterminowane, a jeśli tak, to natychmiast je wyrzucić. Ich używanie może spowodować reakcję alergiczną: wysypkę, zaczerwienienie skóry, łzawienie oczu.

Data ważności wskazuje, ile czasu kosmetyk zachowa swoje właściwości, jeśli będzie przechowywany w odpowiednich warunkach w nieotwartym opakowaniu. Kiedy natomiast zaczniemy go już używać, musimy przede wszystkim przestrzegać zasad higieny, czyli nie dopuścić, by do opakowania dostały się bakterie, pleśnie, kurz. Kremy w słoiczkach lepiej nakładać szpatułką niż palcami, ewentualnie tuż przed aplikacją kosmetyku koniecznie dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Cienie do powiek lepiej nakładać aplikatorem, a pomadki pędzelkiem. Szpatułki, pędzelki, gąbki trzeba regularnie czyścić i w miarę często zmieniać, bo na nich też gromadzi się kurz i drobnoustroje, które można przenieść i na twarz, i do wnętrza opakowania.
Najmniej trwałe są kremy. Po otwarciu zachowują właściwości maksymalnie do sześciu miesięcy, przy czym łatwo jest sprawdzić, czy krem nadaje się do użycia – jeśli zmienił wygląd, zapach, na powierzchni widać kropelki wody lub tłuszczu, to znaczy, że nie można go już stosować. Lepiej kupować je w mniejszych opakowaniach, żeby zdążyć je zużyć w całości. Mleczka do opalania z ochronnym filtrem UV warto na początku każdego lata kupować nowe, ponieważ najczęściej dostaje się do nich piasek z plaży i są zwykle narażone na wielogodzinne nasłonecznienie. Przez to tracą przydatność, a filtry stają się mniej skuteczne.
Stosunkowo najtrwalsze są pudry sypkie i w kamieniu, róże i prasowane cienie do powiek. Jeżeli nie dostanie się do nich wilgoć, zachowują świeżość przez trzy lata lub dłużej. Można je więc, w odróżnieniu od większości kosmetyków, kupować na zapas. Szminki można przechowywać od ośmiu miesięcy do dwóch lat. Jeśli pomadka trudno się rozprowadza i zmieniła kolor, to znaczy, że trzeba ją wyrzucić. Mleczka, toniki, lakiery do paznokci i tusze do rzęs należy zużyć w ciągu sześciu miesięcy od otwarcia opakowania. W przypadku gęstniejących lakierów nie pomaga rozcieńczanie ich zmywaczem do paznokci, lepiej po prostu kupować mniejsze buteleczki. Tusze do rzęs również gęstnieją, wtedy na rzęsach tworzą się grudki, często też tusz się osypuje. Dopływ powietrza do wnętrza opakowania przyspiesza ten proces, dlatego należy zawsze bardzo dokładnie je zakręcać.
Ogólne zalecenia dotyczące przechowywania i użytkowania kosmetyków są dość proste: najlepiej jak najmniej kosmetyków trzymać w łazience, gdzie panuje wilgoć, kupować mniejsze opakowania i możliwie z pompką, w sprayu lub w tubce, by uniknąć dotykania palcami całej zawartości. Nie warto też „oszczędzać'”, dając się skusić na wyjątkowe promocje, bo jest ryzyko, że nie zużyjemy kosmetyku w terminie jego ważności lub kupimy już przeterminowany. Istotne jest również, by kupować kosmetyki w sprawdzonych sklepach. Absolutnie nie należy używać specyfików, które zmieniły zapach, wygląd czy konsystencję. Zamiast pielęgnować i upiększać, mogą zaszkodzić.

------------------
źródło:E.Parol/www.kafeteria.pl